Navázat kontakt je těžké, ale i introverti podnikají, říká manažerka a lektorka komunikace
Regina Vondrová je lektorkou telefonování a manažerkou podnikatelských klubů. Věnuje se vzdělávání a rozvoji komunikačních dovedností.
Proč je pro nás v současné době těžké oslovit někoho přímo z očí do očí? „Je to pro nás těžké, protože jsme na to zvyklí nikdy nebyli. Většina lidí je s někým seznámena, je tam nějaká třetí osoba, která vás většinou představí a usnadní cestu ke komunikaci,“ odpovídá Regina Vondrová.
„Pokud ale potřebujete vyhledávat zákazníky, kolegy do týmu nebo propagovat vaši značku, firmu, tak prostě musíte jít s kůží a tváří na trh. Musíte jako první podat ruku, a to bývá těžké. Někdo k tomu inklinuje, je to pro něj přirozené, ale jednoznačně to není celá společnost, ale podnikají i introverti,“ dodává.
Rozhovor s lektorkou telefonování a manažerkou podnikatelských klubů Reginou Vondrovou si poslechněte online.
Související
-
„Lepší než křičet je mluvit pomalu a artikulovat,“ radí lektorka znakového jazyka
Na nedoslýchavé nebo neslyšící nemá cenu křičet. I to patří k pravidlům, které se učí hned v první hodině kurzu znakového jazyka.
-
Vídeň je takové menší české okresní město, říká Pavel Pachta, který se v Rakousku setkává s krajany
Pelhřimovský rodák Pavel Pachta vystudoval zahraniční obchod na Vysoké škole ekonomické v Praze. Nejprve sám na škole přednášel, pak si splnil sen a odešel do zahraničí.
-
Princ na bílém koni nepřijede, musíme ho hledat, tvrdí spisovatelka Vlaďka Škarvadová
Ve svých knihách, například Proč se ženy rozvádějí nebo Proč se ženy nerozvádějí, se spisovatelka Vlaďka Škarvadová zaměřuje na obyčejné, přesto výjimečné životy žen.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Starosvětské příběhy lesníků z časů, kdy se na Šumavě ještě žilo podle staletých tradic.
Václav Žmolík, moderátor


Zmizelá osada
Dramatický příběh viny a trestu odehrávající se v hlubokých lesích nenávratně zmizelé staré Šumavy, několik let po ničivém polomu z roku 1870.