Na Žďársku mají běžkaři desítky kilometrů upravených tratí, láká například Fryšavský ledovec
Lyžaři využívají možná posledních dnů, kdy mohou na Vysočině jezdit po přírodním sněhu. Tratě jsou upravované hlavně na Žďársku. K nejvyhledávanějším místům patří takzvaný Fryšavský ledovec se specifickými podmínkami. Desítky lyžařů tam jezdí i ve všedních dnech.
Do stopy na Fryšavském ledovci se chystá Čestmír Svoboda s manželkou. „Jezdíme sem velmi pravidelně. Fryšavský ledovec je zvláštní fenomén, protože je tady specifické mikroklima a dostatek sněhu,“ říká.
Manželé raději vyráží na běžkách na přírodní sníh než do arény. „A nejradši ve všední den, když je trochu škaredě, protože pak jsme ve stopě skoro sami. V aréně je to jako na Václaváku,“ usmívá se Čestmír Svoboda.
Za sněhem do Fryšavy přijeli také Petr a Šárka Kaplanovi. „Kamarád říkal, že tu jsou poměrně dobré podmínky, stabilní sníh a upravené tratě,“ vysvětluje Petr Kaplan.
Na Žďársku mají běžkaři k dispozici desítky kilometrů upravených tratí, nejvíc sněhu leží ve vyšších polohách. „Zatím se daří ty vrcholové partie mezi Vlachovicemi, Fryšavou, zejména ledovec, a dále na hájenky udržovat ve velice dobré kvalitě,“ uvádí Miloš Brabec, předseda Mikroregionu Novoměstsko, který se o úpravu stop stará.
Slušné podmínky by podle něj mohly vydržet minimálně ještě přes víkend, pak předpověď počasí předpokládá oteplení.
Související
-
Na běžky do Nového Města – Vysočina Arena láká na uměle zasněžené tratě
Běžkařská sezóna na Vysočině odstartovala. V Novém Městě na Moravě se otevřely tratě ve Vysočina Areně.
-
Do Vysočina Areny u Nového Města na Moravě se vrátili amatérští lyžaři
Na tratě, kde ještě o víkendu poměřovali síly závodníci při mistrovství světa v biatlonu, teď vyjeli lyžařští nadšenci. Ve Vysočina Areně můžou jezdit po závodních trasách.
-
Na zamrzlém rybníku ve Víru loví pstruhy i siveny
Zamrzlé rybníky v Česku nepřitahují jen bruslaře, ale i rybáře, kteří využívají mrazivých podmínek k lovu na dírkách. Vyzkoušet ho můžou i na Vojtově rybníku ve Víru.
Zprávy z iROZHLAS.cz
-
Pavel ve Sněmovně: Skutečné hrozby nerozlišují politické strany. Na obraně se musíme shodnout
-
Výborný: Na hranicích se Slovenskem mohou být otevřené jen čtyři přechody. Slintavka se dále šíří
-
Uprchlík z KLDR: Po návratu z Ruska se severokorejští vojáci dostanou do strany nebo na univerzitu
-
‚Největší tragédie svého druhu na světě.‘ Likvidace škod v Hustopečích má vyjít na stovky milionů