Na Vysočinu přijíždí prezident Miloš Zeman s manželkou a doprovodem

Prezident Miloš Zeman

Vysočinu ve dnech 25. – 27. června navštíví prezident České republiky Miloš Zeman. Jeho první zastavení bude v Jihlavě v sídle Kraje Vysočina.

Kolona s hlavou státu se po přivítání s hejtmanem Jiřím Běhounkem (za ČSSD) a radou kraje přemístí do Humpolce, kde je od 14:45 naplánované setkání s občany města.

Středa

Ve středu 26. června začíná program prezidenta v 11:10 a to v továrně společnosti FRAENKISCHE v Okříškách. Na Třebíčsku Miloš Zeman zůstane, krátce před 15. hodinou se setká s občany ve Vladislavi. Den zakončí v Kadolci, a to v 17:00 hodin.

Čtvrtek

Ve čtvrtek je v plánu návštěva Bystřice nad Pernštejnem, kde se kolem půl druhé odpoledne také prezident setká s občany. V 15:30 následuje tisková konference pro novináře Centru EDEN.

První dáma

S prezidentem přijede na Vysočinu také manželka Ivana Zemanová. V plánu má návštěvu Třebíče - expozice Jana Kaliny a Židovské čtvrti a také Společnost pro podporu lidí s mentálním postižením.

Ve středu zavítá do školy v Rožné a staví se v Krucemburku, v pamětní síni Jana Zrzavého. Ve čtvrtek čeká manželku prezidenta návštěva ZOO Jihlava.