Motto režiséra Miroslava Buriánka: Rozhlas je můj život, a život mi vzal

24. říjen 2012

Rozhlasový režisér Miroslav Buriánek, jehož hry můžete slyšet např. na stanicích ČRo 3 Vltava a ČRo 2 Praha, byl hostem dopoledního Tandemu. Z Plzně přijel na Mezinárodní festival dokumentárních filmů v Jihlavě.

A z atmosféry v našem krajském městě je nadšený, kombinace podzimního mlhavého počasí a v uličkách procházejících se filmových nadšenců je pro duši umělce ideální.
Jako malý kluk prý neměl talent na sport a řemeslo, a tak se věnoval psaní povídek a divadlu. Po absolvování pražské DAMU nastoupil do plzeňského rozhlasu jako režisér a scenárista, a působí tam dodnes. Je plzeňským patriotem, a tak se v dokumentech věnuje hodně tématům týkajících se jeho rodného města. Kromě rozhlasu má rád také hudbu a výtvarné koláže, které si sám vytváří. Na filmový festival přijel hlavně proto, že si zde i letos může poslechnout rozhlasové dokumenty v rámci Radiodokumentu.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová