Městská autobusová doprava v Třebíči prochází největší změnou za 30 let
Radní to nazývají revolucí. Autobusové linky budou prodloužené a budou zajíždět i do sousedních obcí a městeček.
Současný systém, který vznikal v roce 1980, je už dávno zastaralý. Dojde proto nejen ke změně jízdních řádů, tak aby spoje MHD navazovaly na vlaky a meziměstské autobusy, ale autobusy budou zajíždět dál. Týkat se to bude především Pocoucova, Budíkovic, Sokolí a také Slavic. Přestože tyto vesnice formálně spadají pod město Třebíče, místní lidé se často nemají šanci do Třebíče vůbec dostat.
Ke změně systému MHD dojde už v příštím roce. Vedení města Třebíče jde ale dokonce mnohem dál a zvažuje, že MHD zavede i do blízkých obcí, které pod Třebíč přímo nespadají. Týkalo by se to například Starče nebo Stříteže a Kožichovic. U těchto obcí však bude podmínkou příspěvek na provoz MHD.
Nejposlouchanější
Zprávy z iROZHLAS.cz
-
V Chorvatsku se srazily dvě lodě. Nehodu nepřežili tři Češi, jeden člověk se pohřešuje
-
Babi, všechno bude dobré, říkávají vnučky. Starostka pečuje o děti zesnulé dcery i ochrnutého partnera
-
VAR poprvé v hlavní roli. Rozhodčí na mistrovství světa zrušil žlutou kartu, potrestal simulanta
-
Ministerstvo otočilo. Elektromobily mohou dál jezdit na českých dálnicích bez poplatků