Medailonky z panenky s bazalkovou omáčkou

Vepřová panenka je nejlepší část z vepříka, takže když mám možnost, pořídím ji pro celou rodinu a všem udělám radost.

Někdy se panenka peče v troubě v celku, ale nám chutnají medailonky, kdy se panenka nakrájí proti vláknu na silnější kolečka. Důležité je nekrájet je tenká, aby zůstala uvnitř šťavnatá.

1 – 2 vepřové panenky

máslo

olej

1 šalotka

1 stroužek česneku

200 ml pasírovaných rajčat

200 ml vývaru

100 ml smetany

hrst bazalky

sůl, pepř

V hlubší velké pánvi si rozhřejeme trochu másla s olejem a medailonky z panenky opečeme z obou stran – je to otázka několik minut. Pak maso vyndáme, osolíme, připepříme a necháme odpočívat.

Ve výpeku orestujeme nadrobno nakrájenou cibuli šalotku se stroužkem česneku, přidáme pasírovaná rajčata a naředíme vývarem. Dusíme, až je cibule měkká a v podstatě neviditelná, dolijeme třiatřicetiprocentní smetanu a necháme zredukovat, aby omáčka zhoustla. Nakonec do omáčky vmícháme nasekanou čerstvou bazalku.

Maso přelijeme omáčkou a podáváme s přílohou, nám se osvědčily americké brambory, je to vynikající kombinace chutí.

Související

  • Chřestová polévka

    Chřest je jemný, lahodný, a jeho pěstování na našem území má dlouhou tradici. Jak dodává Iva Georgievová, znalkyně léčivých účinků každého jídla, měli bychom si občas dát.

  • Stařené hovězí do trouby

    Nejlepší recepty bývají od lidí, kteří milují jídlo. Dobře totiž vědí, že k pokrmu, který se nám rozplývá v ústech, nepotřebujeme složité postupy nebo desítky ingrediencí.

  • Vepřové koleno

    Vepřové koleno je poněkud tučnější jídlo, které si rádi dáváme v restauraci, na oslavách, rautech, zkrátka všude, kde nám je připraví někdo jiný.