Masterchef Jiří Halamka: Českou kuchyni se snažím dělat odlehčenějším sexy způsobem

Grilovaná žebra
Grilovaná žebra

Původem bankovní úředník Jiří Halamka od dětství rád vařil. Nakonec svůj talent a nápaditost zúročil v televizní show Masterchef.

„Já měl tu kariéru naplánovanou. Na střední školu, potom na vysokou a pak si najít nějaké teplejší místo v kanceláři, tak to mělo být,“ vzpomínal Masterchef Jiří Halamka v Dobrém dopoledni.

Jak se ale dostal k pomyslné plotně? Vaření ho bavilo od dětství, zkoušel různé recepty. „Dříve nebylo tolik pořadů o vaření, jako je dnes. Motivací byl také Masterchef, tuším 2015, který jsem sledoval. Říkal jsem si: Proč dělají tohle a nedělají tohle. A přišla klasická věta: Když jsi tak chytrej, tak tě tam přihlásíme,“ směje se.

Televizní natáčení

Poté, co Jiří Halamka prošel vyřazovacími koly, dostal se až před televizní kamery. „Bylo to psychicky dost náročné a dlouhé. Vaření, o to nešlo, to umíme, ale ten zbytek byl náročný.“

Jiří Halamka nakonec tuto televizní show vyhrál a dnes podniká v oblasti gastronomie, připravuje cateringy, má vlastní restauraci. „Sám miluju zvěřinu, snažím se dělat českou kuchyni trochu odlehčeným sexy způsobem.“

Celý rozhovor s Jiřím Halamkou si poslechněte v přiloženém audiu.