Krtek pomáhá dětem s onkologickou diagnózou. Akce na podporu často organizují rodiče pacientů

21. červen 2022

Nadační fond Krtek funguje v ČR od konce 90. let. Na počátku byla snaha pomoci dětským pacientům s onkologickou diagnózou. 

Na začátku stál brněnský onkolog prof. Jaroslav Štěrba. „S oblibou říkal, že krtek je úžasné zvířátko, která pomáhá zahrabávat díry českého zdravotnictví,“ řekla Hele Dvořákové v Dobrém dopoledni ředitelka nadačního fondu Sylva Richterová.

Nadační fond Krtek organizuje různé dobročinné a podpůrné akce, prostřednictvím kterých shání peníze. Kupříkladu nedávné dva koncerty ve Věžnici. „Výtěžek je 103 tisíc korun a pomůže našim malým pacientům. Zajímavostí je, že hlavním organizátorem je otec bývalého pacienta.“

Celý rozhovor si poslechněte v přiloženém audiu.

autor: Hela Dvořáková | zdroj: Český rozhlas
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

zlenice.jpg

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...