Koncerty, turistický výlet a masobraní. Na Vysočině nás čeká další bohatý víkend

20. květen 2022

Květen se překlopil do své druhé poloviny, i o víkendu má být snad příznivé počasí. Máme pro vás pár tipů, kam vyrazit. 

V sobotu 21. května se v Hodicích na Jihlavsku koná I. ročník Hodického masobraní. Na návsi lidé budou moci ochutnat nejrůznější druhy klobásů, v nabídce bude třeba i klobása s čočkou, steaky, salámy a další dobroty. Akce začíná ve 14:00 hodin.

V sobotu se jde Teslácký šotek. Jedná se tradiční turistický pochod pro všechny generace, který pořádá Klub turistů v Jihlavě. Trasy pro pěší jsou vedeny po turistických značených trasách a jihlavském turistickém okruhu s možností navštívit vyhledávané rekreační místo Okrouhlík. Trasy pro cykloturisty vedou po vyznačených cyklotrasách a méně a frekventovaných cestách. Rodinná turistika, trasa je schůdná i pro rodiny s ratolestmi v kočárku.

V pátek a v sobotu je na Podzámecké nivě v Třebíči hudební a gurmánský Beer house. Vystoupí Walda gang, Turbo, Reflexy atd. 

ACO Přibyslavský běh. Pořadatelé zvou v sobotu 21. května do areálu sportoviště a koupaliště v Přibyslavi. V kulturním programu vystoupí LIPO a band, Janek Ledecký a kapela DOGA. 

Sborové jaro na radnici. Pěvecké sdružení Campanula vystoupí v neděli v 19:00 ve velké gotické síni jihlavské radnice. 

autoři: Dáša Kubíková , mik
Spustit audio

E-shop Českého rozhlasu

Starosvětské příběhy lesníků z časů, kdy se na Šumavě ještě žilo podle staletých tradic.

Václav Žmolík, moderátor

Karel Klostermann Ze světa lesních samot

Ze světa lesních samot

Koupit

Román klasika české literatury zobrazuje dramatické změny poměrů na česko-bavorském pomezí v posledním čtvrtletí 19. století, kdy ustálený životní řád "světa lesních samot" narušila živelná katastrofa.