Koncerty, den dětí a také společenský nezávod. Tipy na víkend z Vysočiny

26. květen 2022

Poslední květnový víkend je Vysočina plná nejrůznějších akcí. Blíží se kupříkladu Mezinárodní den dětí, hned několik pozvánek pro vás máme. 

Po stopách průkopníků a slavných lyžařů z Novoměstska se tentokrát vydají účastníci pochodu Srdcem Vysočiny. Tradiční akce, která navazuje na legendární Chiranskou padesátku, se uskuteční v sobotu 28. května. Startuje se ve Vysočina Areně v čase 08:00 - 10:00 hodin. 

V sobotu se veřejnosti otevřou zahrady rodiny Kinských na Zámku Žďár. Začátek akce s tématem Zrcadlení a bohatým doprovodným programem je v 10:00 hodin.  

Seriál Běhů pro Paměť národa se tuto sobotu uzavře závodem v Třebíči. Pořadatelé z neziskové organizace Post Bellum dají výtěžek na Paměť národa. V Libušině údolí v Třebíči si mohou běžci v sobotu zvolit trať na 5 nebo 10 km, další možností je rodinný běh na 1 km. Prezence a zázemí bude v areálu BOPO Třebíč u Alternátoru, který bude otevřen od 08:00 hodin.

Kolem Telče 2022. To je název gastro-cyklo-společenského nezávodu, který začíná v Panském dvoře v Telči. Info na webu.12:00

Muzeum autíček na zámku Příseka zve na Bába cup. Jde o tradiční akci, kde se setkají příznivci motocyklů JAWA. Sraz je v pátek, vlastní vyjížďka bude následovat v sobotu. 

Hrad Ledeč nad Sázavou pořádá den dětí. Kdy? V sobotu 28. května v čase 14:00 - 17:00 v prostorách hradu. Kromě programu vás čeká také soutěž o víkendový pobyt pro dvě osoby. 

Ve Velkém Meziříčí bude v sobotu charitativní koncert s názvem Muzikanti dětem. Začátek je ve 14:00 na náměstí. 

Charitativní může být i kácení máje. Proběhne v Olešence u Přibyslavi v neděli 29. května. V programu vystoupí mimo jiné Jarda Hypochondr. To vše na pomoc malé Viktorce z Havlíčkova Brodu. 

Svátky hudby s Václavem Hudečkem. To je víkendová akce na zámku v Třebíči. Program začíná v pátek a pokračuje až do neděle. Info je na webu.

Centrum Eden v Bystřici zve na dětský den s prezentací místních spolků. Akce pro celou rodinu plná zábavy, písniček a různých ukázek začíná v neděli v 09:30 hodin.

autoři: Dáša Kubíková , mik
Spustit audio

E-shop Českého rozhlasu

Starosvětské příběhy lesníků z časů, kdy se na Šumavě ještě žilo podle staletých tradic.

Václav Žmolík, moderátor

Karel Klostermann Ze světa lesních samot

Ze světa lesních samot

Koupit

Román klasika české literatury zobrazuje dramatické změny poměrů na česko-bavorském pomezí v posledním čtvrtletí 19. století, kdy ustálený životní řád "světa lesních samot" narušila živelná katastrofa.