Koncerty, den dětí a také společenský nezávod. Tipy na víkend z Vysočiny

26. květen 2022

Poslední květnový víkend je Vysočina plná nejrůznějších akcí. Blíží se kupříkladu Mezinárodní den dětí, hned několik pozvánek pro vás máme. 

Po stopách průkopníků a slavných lyžařů z Novoměstska se tentokrát vydají účastníci pochodu Srdcem Vysočiny. Tradiční akce, která navazuje na legendární Chiranskou padesátku, se uskuteční v sobotu 28. května. Startuje se ve Vysočina Areně v čase 08:00 - 10:00 hodin. 

V sobotu se veřejnosti otevřou zahrady rodiny Kinských na Zámku Žďár. Začátek akce s tématem Zrcadlení a bohatým doprovodným programem je v 10:00 hodin.  

Seriál Běhů pro Paměť národa se tuto sobotu uzavře závodem v Třebíči. Pořadatelé z neziskové organizace Post Bellum dají výtěžek na Paměť národa. V Libušině údolí v Třebíči si mohou běžci v sobotu zvolit trať na 5 nebo 10 km, další možností je rodinný běh na 1 km. Prezence a zázemí bude v areálu BOPO Třebíč u Alternátoru, který bude otevřen od 08:00 hodin.

Kolem Telče 2022. To je název gastro-cyklo-společenského nezávodu, který začíná v Panském dvoře v Telči. Info na webu.12:00

Muzeum autíček na zámku Příseka zve na Bába cup. Jde o tradiční akci, kde se setkají příznivci motocyklů JAWA. Sraz je v pátek, vlastní vyjížďka bude následovat v sobotu. 

Hrad Ledeč nad Sázavou pořádá den dětí. Kdy? V sobotu 28. května v čase 14:00 - 17:00 v prostorách hradu. Kromě programu vás čeká také soutěž o víkendový pobyt pro dvě osoby. 

Ve Velkém Meziříčí bude v sobotu charitativní koncert s názvem Muzikanti dětem. Začátek je ve 14:00 na náměstí. 

Charitativní může být i kácení máje. Proběhne v Olešence u Přibyslavi v neděli 29. května. V programu vystoupí mimo jiné Jarda Hypochondr. To vše na pomoc malé Viktorce z Havlíčkova Brodu. 

Svátky hudby s Václavem Hudečkem. To je víkendová akce na zámku v Třebíči. Program začíná v pátek a pokračuje až do neděle. Info je na webu.

Centrum Eden v Bystřici zve na dětský den s prezentací místních spolků. Akce pro celou rodinu plná zábavy, písniček a různých ukázek začíná v neděli v 09:30 hodin.

autoři: Dáša Kubíková , mik
Spustit audio

E-shop Českého rozhlasu

Sestru se mi nikdy nepodařilo dočíst. Citlivého člověka jsem poslechla až do konce.

Iva Jonášová, ředitelka Vývoje a výroby

citlivy_clovek.jpg

Citlivý člověk

Koupit

Nový román českého básníka, prozaika, překladatele a publicisty, ve kterém se prolínají groteskní a tragické prvky a který vypráví příběh ze žhavé současnosti. Jáchym Topol získal za tento titul Státní cenu za literaturu.