Knihkupec Jaromír Vytopil: Doporučuji Dědečkovu větu a Volání kukačky, knižní novinky na trhu

10. březen 2014

Patříte-li mezi milovníky literatury nebo si rádi čas od času vezmete knížku do ruky, nenechte si ujít následující literaturu. Zkušený knihkupec Jaromír Vytopil z Pelhřimova doporučuje kupříkladu knihu Dědečkova věta aneb Vůně čerstvých pilin, chleba a medu od Zdeňka Pošívala.

"Ta knížka je zajímavá z jednoho prostého důvodu. Zdeněk Pošíval je rodák z Radňova u Pelhřimova. A vypráví v tom neuvěřitelné příběhy, které se mu staly jako školákovi druhé třídy na konci války," říká Jaromír Vytopil.

Světovým žebříčkům vévodí dílo Volání Kukačky od Roberta Galbraithra, což je pseudonym slavné spisovatelky J. K. Rowlingové. „Kniha je určená pro všechny, kteří si rádi přečtou chytrou detektivku,“ dodává Vytopil.

A další novinkou jsou tituly Vladimíra Přibského o Adině Mandlové a Lídě Baarové. „V podstatě by se to dalo číst jako životopisné romány. Každá ta kniha je zajímavá jiným způsobem.“

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Děsivá freska válečné krajiny, u které se nepřestávám smát.

Petr Gojda, slovesný dramaturg, Centrum výroby Českého rozhlasu

Osudy dobrého vojáka Švejka

Osudy dobrého vojáka Švejka KOMPLET

Koupit

Pro jedny šťastný blb a ignorant, pro druhé vychytralý šašek. Pro nadporučíka Lukáše boží dobytek. Pro jedny ikona totálního odcizení a nihilismu, pro jiné bojovník proti válce, pro další anti světec a antihrdina. Čte Oldřich Kaiser