K vodě a na zmrzlinu – lidé hledají možnosti, jak zvládnout tropické teploty

10. červenec 2024 11:40

Na středeční odpoledne vydali meteorologové výstrahu před vysokými teplotami. Můžou překročit 31 stupňů celsia. Horko bylo navíc už včera. Lidé se proto snažili všemožně ochladit.

Podle meteorologů je na obzoru další tropický den a řada lidí tak hledá možnost, kde se aspoň trochu zchladit. „Když je teplo a máme volno, tak jdeme na koupaliště nebo k lomu. Na výlet málokdy v tomhle horku,“ popsala Michala, která horký letní den trávila v jihlavském Vodním ráji. Plné byly nejen bazény, ale i stánky s občerstvením. Fronty se tvořily hlavně u zmrzlinářů.

Prodejce zmrzliny z Vílance má ale s prodeji v tropických teplotách jiné zkušenosti, hlavně proto, že je u silnice. „Otevřeno máme od půlky března, takže máme možnost srovnání. A mám pocit, že březen, duben, květen, kdy ještě nejsou tropy, tak fronty jsou výraznější. S příchodem tropů paradoxně jsou klimatizovaná auta jistější, než fronta ve Vílanci, kde je třicet stupňů,“ podělil se o svoji zkušenost Jiří Doležal.

V centru krajské Jihlavy nabízí možnost ochlazení podzemí. Rozdíl teplot na prohlídce a venku bývá často i dvacet stupňů.

Spustit audio