Jihlavští senioři besedují online. I během pandemie tak zůstali v kontaktu

11. červen 2021
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Online setkání se seniory, Horácké divadlo Jihlava

Koronavirová krize přinesla i něco dobrého. Senioři, kteří si mysleli, že počítače nepotřebují, nakupují na internetu a do online prostoru přenesli i některá svá setkávání.

Počítače a nové komunikační technologie zlepšily život seniorům v době pandemie, kdy se nemohli osobně setkávat. Velmi oblíbené online besedy pořádá i jihlavská Policejní akademie seniorů.

Akademie seniorů

„Letos jsme už měli tři besedy. Pan Křoustek nám pošle přihlašovací údaj. Přihlašuje se nás až třicet sedm,“ říká jedna z účastnic online besedy Irena Niklová.

Je studentkou jihlavské Policejní akademie seniorů, a pochvaluje si, že díky akademii našla nové přátele a dostávala ověřené informace o aktuální pandemické situaci. Organizátory Policejní akademie seniorů jsou manželé Marie a Antonín Křoustkovi.

Seniorům s počítači pomáhali vnuci

Hosty červnové besedy byli herci Horáckého divadla Jihlava Lenka Schreiberová a Zdeněk Stejskal, kteří seděli u notebooku přímo na jevišti divadla. Na obrazovce před nimi se postupně objevilo dvacet šest okének – účastníků besedy.

„Myslím, že bez manžela bych to nezvládla,“ vzpomíná na své první online krůčky Hana Zdarsová. „Někteří senioři mají na obrazovce i vnoučka, je vidět, že tam sedí,“ přidává se Irena Niklová.

Počet účastníků besedy a jejich aktivita ale potvrzuje, že senioři techniku ovládají bravurně. „Manželé Křoustkovi nám v tom velmi pomohli,“ dodává Hana Zdarsová.

Už teď jsou v plánu další besedy. Je ale samozřejmé, že se senioři nejvíc těší na živá setkání s hosty, kterých se účastní i přes sto lidí.

Spustit audio

Související