Jihlavští Gladiátoři znovu patří k republikové špičce amerického fotbalu. Budou hrát o ligový titul

4. červenec 2022 13:30

Jihlavští Gladiátoři si znovu po roce zahrají o titul mistra republiky v americkém fotbale. V rozhodujícím zápase porazili Ostravu v poměru 49:6.

„Měli jsme dobrý začátek, pak už se nám poměrně dařilo,“ pochvaloval si jihlavský hráč Martin Kulha, jak skvěle se Gladiátorům povedl vstup do semifinálového utkání.

Postup do finále

Jihlava v úvodním poločase vedla po čtyřech touchdownech už 28:0, a i když v první půli měla Ostrava v publiku svého hlasitého fanouška, tak diváci časem pochopili, že postup do finále Gladiátorům neunikne.

Trenér domácích Ondřej Paulus po vítězství připomněl, že jeho tým nechtěl v semifinále vůbec nic podcenit. „Ostrava byla slabší, my to ale nechtěli podcenit. Možná mají o jednoho hráče méně, ale pořád mají 50 lidí, kteří chtějí vyhrát.“

Velké finálové emoce

A tak se jihlavský celek pomalu může chystat na CZECH BOWL, tedy zápas, který rozhodne o nejlepším týmu amerického fotbalu v České republice. Vysočina Gladiators v tomto duelu vyzve v repríze loňského finále tým Prague Lions. „Budou tam velké emoce, uvidíme, jak ten zápas bude probíhat.“

Otázkou je, jestli stihne finále jihlavský smolař této sezony Jan Dunovský. Zranil se totiž v úvodu základní části a teď v utkání s Ostravou si přivodil další zranění. „Dopadl jsem celou vahou na jednu nohu, z boku mi tam přiletěl ještě protihráč, takže kolenní vaz.“

Gladiátoři porazili Ostravu 49:6 a 17. července si v Praze zahrají o titul mistra republiky.

autoři: Jan Kodet , mik