Jihlavskou Skalkou budou létat disky a kutálet se míče, vzniká tam discgolfové a fotbalgolfové hřiště

15. květen 2024 11:30

V jihlavské místní části Skalka z travnatých ploch čouhají kovové tyče z vyhloubených jamek. Město tam buduje nové discgolfové a fotbalgolfové hřiště. Hotová by měla být do konce května.

„Teď zrovna betonuji sloupek, do kterého se pak bude instalovat discgolfový koš a současně jamka na fotbalový golf, která bude v zemi,“ ukazuje technik Dexter. První jamku instaloval kousek od garáží směrem na Pístov a pokračoval podél údolí Skalky až k posezení s grilem pod kopcem. „Tady je ideální, že je spoustu stromů, že to není jenom napřímo volným prostranstvím. Takže tady i tím diskem i fotbalovým míčem je co trefit, takže to nebude tak jednoduché,“ usmívá se.

Na jihlavské Sklace vzniká discgolfové a fotbalgolfové hřiště

Celkem bude na Skalce devět stanovišť. Každé má koš a obdélníkovou startovní plochu. Discgolf se hraje s plastovým létajícím talířem, fotbalgolf s kopacím míčem. Oba mladé sporty doplňují golfová pravidla.

Zájem o tuto venkovní hru roste. „Aktuálně má Česká asociace discgolfů přes tisíc sto členů, discgolfová komunita roste hlavně v posledních letech a v České republice je 42 klubů, které jsou součástí asociace,“ spočítal člen výkonné rady České asociace discgolfu Tomáš Šustek.

Spustit audio