Jihlavské ZOO je 55 let

16. srpen 2012

Jihlavská zoologická zahrada slaví letos 55. narozeniny. Oslavy vyvrcholily minulý víkend, kdy např. Ray Koranteng a Naďa Urbánková křtily čerstvá mláďata. Ostatně, jeden přírůstek byl pro zoo k letošním jubileu také největším narozeninovým dárkem, den před oslavou se narodil malý tapír. Nadšená je z něj i ředitelka zoo Eliška Kubíková, která byla hostem čtvrtečního Tandemu.

S Eliškou Kubíkovou jsme zavzpomínali i na „zrození“ jihlavské zoo v roce 1957, kdy to byl spíše zvířecí koutek. Např. medvědinec, voliéra a rybník jsou v zoo od jejího vzniku. Podmínky pro zvířata se od té doby velmi změnily. Dnes mají obyvatelé zoo co největší volnost, např. lenochodi žijí přímo nad hlavami návštěvníků v amazonském pavilonu. Na zemi jsou tito tvorové téměř bezmocní, ovšem jihlavská lenochodka na to nedbá, a stropní větve pravidelně opouští. Eliška za dobu, co pracuje v zoo, poznala více „nepřizpůsobivých“ jedinců. Své si s ní užila i ředitelka zoo Eliška Kubíková.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Když vás chytne klasika, nikdy vás už nepustí. I kdybyste se před ní plazili.

Petr Král, hudební dramaturg a moderátor Českého rozhlasu

Nebojte se klasiky!

Nebojte se klasiky!

Koupit

Bum, řach, prásk, křup, vrz, chrum, švuňk, cink. Už chápete? Bicí! Který nástroj vypadá jako obří hrnec ze školní jídelny potažený látkou? Ano, tympán! A který připomíná kuchyňské police? A který zní jako struhadlo? A který jako cinkání skleničkami? A který zní jako vítr?