Jihlavské náměstí ovládnou hasiči při extrémním závodu Firefighter Combat Challenge 2024

2. červenec 2024

Už brzy Jihlavské Masarykovo náměstí ožije hasičským extrémním závodem Firefighter Combat Challenge Jihlava 2024. Začíná už ve čtvrtek 11. července závodem juniorů a startovní listina slibuje nabitý program s mezinárodní účastí.

Jihlavské Masarykovo náměstí se připravuje na jednu z nejvíce adrenalinových událostí roku - Firefighter Combat Challenge Jihlava 2024. Tento extrémní závod, který simuluje skutečné hasičské zásahy, přiláká soutěžící z celé Evropy. „Začínáme už ve čtvrtek 11. července s juniorským závodem, který dává příležitost mladým hasičům od 15 do 17 let předvést své dovednosti,“ říká pořadatel Viliam Klein.

Viliam Klein, pořadatel Firefighter Combat Challenge Jihlava 2024

Firefighter Combat Challenge není jen o rychlosti, ale především o síle, vytrvalosti a technice. Soutěžící budou muset například vynést hadici na věž, zvládnout práci s kladivem, nebo přenést 80kilovou figurínu. „Je to reálná simulace zásahu hasiče. Každý závodník musí být v plné výbavě, včetně těžkého zásahového obleku a dýchacího přístroje,“ vysvětluje Klein, který sám závodní trať absolvoval.

Přípravy na takovou akci trvají téměř celý rok. „Hned po skončení jednoho ročníku začínáme plánovat další. Zajištění technického vybavení, organizace týmu a získání sponzorů je náročný úkol,“ přiznává Klein. Letos se mohou návštěvníci těšit na 140 závodníků, včetně 16 žen, a silnou mezinárodní účast, například z Kuvajtu a Dubaje.

Firefighter Combat Challenge není jen o soutěžení. Je to také skvělá příležitost pro veřejnost nahlédnout do náročné práce hasičů. „Cílem soutěže je ukázat fyzickou zdatnost a připravenost hasičů, ale také informovat veřejnost o tom, co naše profese obnáší,“ dodává Klein. Přijďte podpořit hasiče a zažít jedinečnou atmosféru tohoto extrémního závodu od 11. do 13. července na Masarykovo náměstí v Jihlavě.

autoři: Hela Dvořáková , hoch
Spustit audio