Jak vypadá vysílací studio Českého rozhlasu a co všechno musí zvládnout moderátor? Potkali jsme se na dni otevřených dveří

19. květen 2024 07:00

Český rozhlas slaví tento víkend 101 let. Lidé po celé republice při té příležitosti mohli nahlédnout do studií, setkat se s moderátory nebo se seznámit s prací redaktorů a techniků.

Posluchačům se otevřelo i studio Českého rozhlasu Vysočina v Jihlavě. „Už jsme se sem chystaly několik let a nikdy nám to nevyšlo. Takže letos jsme se dostavily a už se těšíme,“ říkají Věra s Marií, které do vysočinského studia Českého rozhlasu přijely z Pelhřimova.

Zájem mezi návštěvníky byl hlavně o vysílací studio, ze kterého se odbavuje program Českého rozhlasu. „Takhle vypadá, když nám někdo telefonuje,“ ukazuje moderátorka Ivana Wiesnerová v roli průvodkyně.

„Překvapilo mě, že je tam tolik obrazovek, že mají o všem přehled,“ zhodnotila pohled do studia pravidelná posluchačka Věra.

Kromě Vysočiny má Český rozhlas svá regionální studia ve všech krajských městech. Také do nich se mohli návštěvníci podívat.

Spustit audio