Jak si se psem správně hrát, radila Helena Emmerová

11. březen 2014
Dobré odpoledne

Když si pořídíme psa, měli bychom vědět, které plemeno pro nás bude nejvhodnější. Je třeba si také uvědomit, že se mu musíme věnovat a hrát si s ním. Důležité je si se psem hrát už od začátku, kdy si ho přineseme domů, aby se prohloubil vztah. A hrát si s ním tak, aby ho to bavilo.

Helena Emmerová z Psí školičky BaF říká: "Naučte ho překonávat překážky. Velmi oblíbenou hrou pro pánečka a psa je Flyball. Také samotná hra s balónkem nebo frisbee. Nechte ho zvítězit. Stačí se s ním potahat i o hadr. Odměnou pak může být jen pohlazení, nemusí to být pokaždé pamlsek," říká Helena Emmerová.

Pokud váš pes často štěká nebo vám ničí záhonky či nábytek, je to jen důsledek vašeho nezájmu. "Psi totiž mají spoustu energie a tu energii ze sebe potřebují dostat. Když ho unavíte, tak je to přesně jako u dětí. Kdo si hraje, nezlobí," dodává Helena Emmerová.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...