I v tropech se někteří lidé musí pořádně oblékat. Ostatní hledají způsob, jak se ochladit

Zmrzlinu vyrábí továrna v Třebíči. I v parném létě se tu zaměstnanci musí pořádně oblékat

Česko zažívá nejteplejší den letošního léta, ale někteří lidé stále pracují ve svetru a s kulichem na hlavě. Potkat je můžete v třebíčské továrně na zmrzlinu Tipafrost. V některých částech provozu se teplota drží na mínus 25 stupních Celsia.

Ve skladu, kam se ukládají všechny nanuky a mražené dorty, pracuje Rostislav Štveráček. „Chvilku se tu vydržet dá, horší je to, když je tu člověk delší dobu. Někdy tu jsem třeba jen minutu, ale když se pořádně obleču, vydržím i hodinu,“ popisuje.

Tropické teploty na Vysočině vydrží nejméně do konce týdne. Podle lékařů by zejména starší lidé měli dodržovat pitný režim a neměli by se pohybovat na přímém slunci.

Většina obyvatel Jihlavy má osvědčené způsoby, jak se ochladit. „Více piju, jak radí lékaři, a jsem v pohodě. Když je velké vedro, tak jsme doma a nevycházíme ven, ale já myslím, že je lepší teplo než zima,“ říká jeden z místních.

„Máme zahrádku, takže se snažíme být tam a pod stromy. Navíc dcera má na zahrádce bazén, kde se můžeme také vykoupat,“ dodává další.

„Já mám ráda teplo, ráda se opaluji na balkoně, tak mi to nevadí. S kamarádkou vždycky odpoledne posedíme na jihlavském náměstí, potom si dám třeba kávičku a chodím na zmrzku,“ popisuje své léto jedna z milovnic teplého počasí.