Hygienici nejsou jenom zlá kontrola, často provozovatelům restaurací i radí

20. prosinec 2023

Jídlo je pro nás nejenom nezbytností, ale mělo by nám taky přinášet mnohá potěšení. To platí i pro restaurace, do kterých o vánočních svátcích zamíří celá řada strávníků. Hygienici proto průběžně dohlížejí na to, aby lidé nemuseli mít obavy z toho jíst třeba v restauraci nebo ve stánku.

Letos hygienici na Vysočině zkontrolovali více než 1000 provozoven stravovacích zařízení. Z toho závodních kuchyní a kantýn bylo 240, stravování ve zdravotnických a sociálních službách 90 a restaurací s vyvařující kuchyní 300. Pevných stánků, cukráren a občerstvení zkontrolovali krajští hygienici 350. A právě mobilních stánků zvládli zkontrolovat 90.

Nejčastější prohřešky, které hygienici objeví, jsou takzvaným selháním lidského faktoru. „Často se stává, že není zajištěno sledování historie pokrmů a rozpracovaných polotovarů, to znamená označení, datum, kdy se s tím pokrmem, polotovarem pracovalo. Není zajištěná dostatečná hygiena provozu, to znamená pracovní plochy, ty pracovní pomůcky, oděv pracovníků není udržovaný ve správné čistotě. Bývá to také špatný stavebně technický stav, například opadávající omítka, popřípadě nedostačující sanitární zařízení,“ popisuje Jana Böhmová z podpory zdraví a zdravotní politiky Krajské hygienické stanice Kraje Vysočina.

autor: Joža Kolář
Spustit audio