Hromady nahrabaného listí v Nových Syrovicích nemá kdo uklidit. Obecní pracovníci jsou v karanténě

8. listopad 2020 06:00
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Hrabání listí

S haldami spadaného listí v ulicích si letos obyvatelé Nových Syrovic na Třebíčsku budou muset poradit sami. Požádala je o to radnice.

Kvůli koronaviru jí totiž nezbyli žádní komunální pracovníci. Prakticky všichni obecní zaměstnanci totiž skončili v karanténně a o podzimní úklid se nemá kdo postarat.

„Tam je to napsané, že si to má každý uklidit. My tam máme lípy a lupení je hodně,“ řekly reportérovi dvě starší dámy pár kroků od obchodu v Nových Syrovicích. Poblíž je hromada listí, a to pokrývá prakticky všechny veřejné plochy.

Karanténa

Všichni pracovníci, kteří zajišťují úklid Syrovic, totiž skončili v karanténě. A vedení obce se obrátilo na občany, ať hromady listí alespoň před svými nemovitostmi, byť na obecním pozemku uklidí.

„Není to o hrabání, ale o odvážení. Uklidit to. Když toho máte kopec, pak to tahat na kotouči, je to složitější,“ dodaly dvě ženy.

„Dopadli jsme velice špatně, veškerá naše technika je v garážích,“ konstatoval starosta Nových Syrovic Oldřich Svoboda. „Spojil jsme se s panem Filipským, který má zemědělskou farmu ve vedlejší obci. Alespoň tam jsou nám nápomocni s odvozem těch přeplněných kontejnerů.“

autoři: Milan Soldán , mik
Spustit audio

Související