Havlíčkův Brod slavil hokejové zlato: Ondřej Beránek přivezl medaili a pohár mistrů světa

21. červen 2024 10:00

Havlíčkův Brod se znovu ponořil do hokejové euforie. Místní hokejový odchovanec Ondřej Beránek se po triumfu na mistrovství světa vrátil domů a na náměstí ukázal zlatou medaili a pohár mistrů světa.

Beránek začal v medailový úspěch věřit po čtvrtfinálovém vítězství nad Spojenými státy. „Pořád jsme se zlepšovali, a když jsme porazili Ameriku, tak jsem věřil, že už jsme schopní porazit kohokoliv,“ svěřil se hokejista.

Slavnostní atmosféru doplnilo ocenění dalšího rodáka z Havlíčkova Brodu, legendárního československého hokejisty Jiřího Holíka. Ten při mimořádném zasedání zastupitelstva obdržel čestné občanství města. „Je vždy hezké, když vás někdo ocení a poděkuje za to, co jste udělal,“ řekl Holík.

Holík se rovněž podělil o své dojmy z domácího mistrovství světa. „Musím říct, že se mi hrozně líbili. Nejen že vyhráli. Líbili se mi hokejovým projevem, dokonalý tým to byl,“ pochválil své následovníky.

Havlíčkův Brod tak zažil hokejový svátek, který nejen připomněl minulou slávu, ale i oslavil současné úspěchy českého hokeje.

autor: Jan Kodet
Spustit audio