Havlíčkův Brod je zpět v extralize stolního tenisu. Zahrála si tam i legenda Jindřich Panský

11. září 2020 06:00
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Stolní tenis, Havlíčkův Brod

Gustovní prostředí pro extraligu. Tak mluví člen české síně slávy stolního tenisu, legenda Jindřich Panský o atmosféře při zápasech v Havlíčkově Brodě.

Stolní tenisté Havlíčkova Brodu se totiž po čtyřech letech vrátili do extraligy a mají smělé plány. S prvotřídními posilami chtějí útočit na zisk mistrovského titulu.

Kromě skvělých hráčů by jim k tomu mohlo pomoci také publikum, i díky němu prý Havlíčkův Brod porazil v extraligové předehrávce tým KT Praha 3:0.

Jako na fotbale nebo hokeji

Atmosféra jako na fotbale, nebo na hokeji, přesně taková jsou extraligová utkání stolního tenisu v Havlíčkově Brodě. Návrat nejvyšší soutěže na Vysočinu zažívá i hráč Tomáš Tregler. „Chodí tu lidi, které jsem znal, i ten nástup. Je to hrozná čest, že přijde tolik lidí na českou extraligu.“

Společně se spoluhráčem Dmitrijem Prokopcovem patří aktuálně mezi nejlepší české stolní tenisty. V utkání proti KT Praha ale oba ve svých duelech prohrávali a nakonec své soupeře porazili po velkých bojích 3:2 na sety. „Myslím, že lidi to milujou. Já jsem chtěl vyhrát jednoduše, ale každé vítězství se počítá.“

Legenda za stolem

Tým KT Praha překvapil nejen skvělým výkonem. Kvůli zranění své jedničky totiž do třetího utkání nasadil českou legendu stolního tenisu Jindřicha Panského. „Jsem strašně rád za tu kulisu a přeju Havlíčkovu Brodu, ať se mu daří do budoucna, protože tohle je prostě gustovní prostředí pro extraligu,“ pochvaluje atmosféru v Havlíčkově Brodě člen síně slávy českého stolního tenisu Jindřich Panský.

I ve věku 60 let dokáže za stolem neuvěřitelné věci. „Samozřejmě rok od roku je to těžší, ale musel jsem tam jít. Slibuju, že se do příště lépe připravím,“ vtipkuje Jindřich Panský.

O 30 let mladší havlíčkobrodský stolní tenista Michal Obešlo si duel s legendou naplno užil. „Jindru uznávám jako velkou českou legendu, myslím, že kolik toho dokázal, to tady dlouho nikdo nedokáže,“ říká stolní tenista týmu HB Ostrov Michal Obešlo, celku, který patří mezi favority na zisk mistrovského titulu.

autoři: Jan Kodet , mik
Spustit audio