Hasiči kvůli bouřkám vyjížděli na Vysočině k desítkám událostí, evakuovali dva tábory
Hasiči na Vysočině evidují kvůli bouřkám od včerejšího večera přes sto událostí. Nejčastěji museli odstraňovat stromy popadané na silnice. Zejména na Žďársku pomáhaly jednotky v několika případech také s odčerpáváním vody.
U Radostína nad Oslavou kvůli počasí hasiči evakuovali dětský tábor, druhý pak i u Vápovic na Jihlavsku.
Tábor na Jihlavsku poničený bouřkou pořadatelé ukončili
Skautský tábor poničený bouřkou u Staré Říše na Jihlavsku nebude pokračovat. Hasiči ho podle jejich mluvčí Nikoly Pátkové v noci evakuovali poté, co vítr poškodil několik stanů. Děti následně strávily noc v náhradním ubytování. Událost se obešla bez zranění.
Bouřky zasáhly zejména v noci většinu regionu. Ještě na celé dopoledne vyhlásili meteorologové povodňovou bdělost. Současně energetici evidují v kraji 4 poruchy na vedení vysokého napětí. Bez elektřiny je teď zhruba 400 odběratelů.
Nejposlouchanější
Nejnovější zprávy
Zprávy z iROZHLAS.cz
-
Marshallův plán pro Kyjev či další miliardová pomoc. V Římě skončila konference o obnově Ukrajiny
-
Siniaková další titul v Londýně nepřidá. V ženské čtyřhře končí na Wimbledonu v semifinále
-
Máme obří technologický dluh. Potrvá roky, než to vyřešíme, říká ke kyberútokům etický hacker Haller
-
V Dolomitech zemřel český turista. Odchýlil se od skupiny a zřítil se, píší média