Goro z útulku v Mírovce hledá nového pána. Lidi má rád, se slepicemi si ale nerozumí

21. červen 2024

V útulku Technických služeb Havlíčkův Brod v Mírovce žije už více než rok pes Goro. Je zdravý a bezproblémový, jen neměl štěstí na prvního pána. Teď čeká na nějakého, kterému by se mohl stát dobrým kamarádem a parťákem na procházky.

„Je to americký stafordšírský teriér. Byl odchycený v Havlíčkově Brodě v Nádražní ulici poblíž Kauflandu,“ říká vedoucí útulku v Mírovce Eva Rippelová. Pes měl sice čip, ale za celou dobu se o něj nikdo nepřihlásil. Gorovi jsou asi tři roky a zcela zdravý. Když do útulku přišel, bylo znát, že se u předchozího majitele neměl moc dobře. „Byl trošku zlomený v povaze, bojácný. Když se na něj trošku houkne, tak se stáhne,“ dodává.

Goro je živý pes, který určitě ocení aktivního pána. Jsou mu asi tři roky, takže se ještě může mnohému naučit. „Je pohybově nadaný, osvalený. Záleží na přístupu, a hlavně si ho napřed získat. Mohl by i kolu,“ říká Eva Rippelová. Podle ní by bylo ideální, kdyby měl Goro pelech uvnitř v domě nebo bytě, a s pánem by často chodil ven. S dětmi vychází, ale s ostatními psy by problém mohl mít, stejně jako s jinými zvířaty. „Určitě by nemohl jít ke slepicím,“ dodává ošetřovatelka.

Spustit audio