František Hodač: Oči a žlučník jsou tiskoví mluvčí jater

7. duben 2014
Dobré odpoledne

Reflexní terapie ví, jaké zdánlivé vzdálené tělesné orgány spolu souvisejí. Platí to i pro oči a játra. Podle reflexního terapeuta Františka Hodače poznáme potíže s játry na očích, které začnou zlobit.

Jakmile máte problémy s očima, použijte reflexní body na rukou – najdeme je v dlani pod klouby ukazováčku a prostředníčku. Mačkat se mohou několikrát denně a doplnit užíváním bylinek. Uvařte čaj ze světlíku lékařského, výluh na kosmetických tampónech přiložte na 20 minut na oči a zbytek čaje můžete klidně vypít.

Oči můžeme i cvičit střídáním zaostřování do blízka a do dálky, snažit se dívat na okno a pak do daleka oknem.

Je také potřeba změnit stravu a nasadit jaterní dietu – na dotaz posluchačky Marie František Hodač upřesnil: Vynechat alkohol a smažená těžká jídla, mléčné výrobky, vajíčka a jiná těžká jídla. Naopak je dobré jíst hodně vlákniny. Do třetice je potřeba se zaměřit na změnu myšlení, odpouštět, nebýt zahořklý. Z tělesných doporučení potom František Hodač zmínil i játra hladit.

Na játra si můžeme pořídit vlaštovičníkovou nebo Rademacherovu tinkturu, vyplachovat třikrát denně ústa a pak polknout. Další hořké bylinky, které naše tělo potřebuje, pokud nás trápí játra, jsou pampelišky, hořec, pelyněk nebo vachta trojlistá, kterou najdeme u kališť. Kdo jí denně kroupy, také pomáhá játrům, ale vlastně i celému tělu.

CHAT:

Novotný Pavel - Dobrý den, poslouchal jsem váš pořad a vy jste říkal, že už nenosíte brýle? Na to jsou taky nějaké reflexní body? Jak se dá zbavit brýlí? Děkuji za odpověď a přeji hodně zdraví, Novotný

Dobrý den, určitě si vyčistěte celý organismus, střevo, játra, ledviny, cvičte oční gymnastiku,
mačkejte reflexní body očí, jsou pod základními klouby ukazováčků a prostředníků nohy i ruky
doplňte vitamín A + zinek, noste slabší brýle, přeji mnoho úspěchů, F.

Martina Jančíková - Dobrý den, můžete mi prosím poradit něco na žlučníkové záchvaty? Mám doma Febichol, ale raději bych nějakou přírodní cestu! Martina

Dobrý den, reflexní bod žlučníku - vztažná zóna - je na levé ruce shora mezi záprstní kůstkou malíčku a prsteníčku, zmáčknutím směrem k malíčku uklidníte žlučník, užívejte vlaštovičníkovou tinkturu v potenci D3 3x denně 15 kapek, vyčistěte si tlusté střevo, mějte se fajn, F.

autor: dak
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Když vás chytne klasika, nikdy vás už nepustí. I kdybyste se před ní plazili.

Petr Král, hudební dramaturg a moderátor Českého rozhlasu

klasika.jpg

Nebojte se klasiky!

Koupit

Bum, řach, prásk, křup, vrz, chrum, švuňk, cink. Už chápete? Bicí! Který nástroj vypadá jako obří hrnec ze školní jídelny potažený látkou? Ano, tympán! A který připomíná kuchyňské police? A který zní jako struhadlo? A který jako cinkání skleničkami? A který zní jako vítr?