František Hodač: Oči a žlučník jsou tiskoví mluvčí jater

7. duben 2014
Dobré odpoledne

Reflexní terapie ví, jaké zdánlivé vzdálené tělesné orgány spolu souvisejí. Platí to i pro oči a játra. Podle reflexního terapeuta Františka Hodače poznáme potíže s játry na očích, které začnou zlobit.

Jakmile máte problémy s očima, použijte reflexní body na rukou – najdeme je v dlani pod klouby ukazováčku a prostředníčku. Mačkat se mohou několikrát denně a doplnit užíváním bylinek. Uvařte čaj ze světlíku lékařského, výluh na kosmetických tampónech přiložte na 20 minut na oči a zbytek čaje můžete klidně vypít.

Oči můžeme i cvičit střídáním zaostřování do blízka a do dálky, snažit se dívat na okno a pak do daleka oknem.

Je také potřeba změnit stravu a nasadit jaterní dietu – na dotaz posluchačky Marie František Hodač upřesnil: Vynechat alkohol a smažená těžká jídla, mléčné výrobky, vajíčka a jiná těžká jídla. Naopak je dobré jíst hodně vlákniny. Do třetice je potřeba se zaměřit na změnu myšlení, odpouštět, nebýt zahořklý. Z tělesných doporučení potom František Hodač zmínil i játra hladit.

Na játra si můžeme pořídit vlaštovičníkovou nebo Rademacherovu tinkturu, vyplachovat třikrát denně ústa a pak polknout. Další hořké bylinky, které naše tělo potřebuje, pokud nás trápí játra, jsou pampelišky, hořec, pelyněk nebo vachta trojlistá, kterou najdeme u kališť. Kdo jí denně kroupy, také pomáhá játrům, ale vlastně i celému tělu.

CHAT:

Novotný Pavel - Dobrý den, poslouchal jsem váš pořad a vy jste říkal, že už nenosíte brýle? Na to jsou taky nějaké reflexní body? Jak se dá zbavit brýlí? Děkuji za odpověď a přeji hodně zdraví, Novotný

Dobrý den, určitě si vyčistěte celý organismus, střevo, játra, ledviny, cvičte oční gymnastiku,
mačkejte reflexní body očí, jsou pod základními klouby ukazováčků a prostředníků nohy i ruky
doplňte vitamín A + zinek, noste slabší brýle, přeji mnoho úspěchů, F.

Martina Jančíková - Dobrý den, můžete mi prosím poradit něco na žlučníkové záchvaty? Mám doma Febichol, ale raději bych nějakou přírodní cestu! Martina

Dobrý den, reflexní bod žlučníku - vztažná zóna - je na levé ruce shora mezi záprstní kůstkou malíčku a prsteníčku, zmáčknutím směrem k malíčku uklidníte žlučník, užívejte vlaštovičníkovou tinkturu v potenci D3 3x denně 15 kapek, vyčistěte si tlusté střevo, mějte se fajn, F.

autor: dak
Spustit audio