Epidemie chřipky na Vysočině pokračuje. Za týden zemřeli dva lidé

Rýma, nemoc, nachlazení, chřipka
Rýma, nemoc, nachlazení, chřipka

I přes mírný pokles nemocných pokračuje na Vysočině chřipková epidemie. Na 100.000 obyvatel je 1650 nemocných, před týdnem bylo nemocných 1732.

Kvůli vážnému průběhu nemoci bylo za poslední týden hospitalizováno sedm lidí, dva z nich v souvislosti s chřipkou zemřeli. Od začátku chřipkové epidemie evidují hygienici v kraji čtyři úmrtí. Novinářům to řekla Alena Dvořáková, ředitelka protiepidemického odboru Krajské hygienické stanice Kraje Vysočina.

Nejvíce na Žďársku

Nemocnost se za poslední týden snížila na Jihlavsku, Pelhřimovsku a Žďársku, kde je ale nadále nemocnost z celé Vysočiny nejvyšší. Na 100.000 obyvatel je 1906 nemocných s akutními respiračními infekcemi. Před týdnem jich bylo 2020. „Epidemie pokračuje, virus chřipky s převahou typu A koluje dál,“ řekla Dvořáková. Přibývá nemocných nad 60 let. Na Jihlavsku zemřela v souvislosti s chřipkou žena ročník narození 1949 a na Třebíčsku muž ročník narození 1946.

Uzavřené nemocnice

Kvůli epidemii, která na Vysočině začala na začátku února, je pro návštěvy uzavřeno 23 nemocnic a dalších zařízení, která pečují o seniory a nemocné. Z krajských nemocnic nezakázala návštěvy jen Nemocnice Jihlava, přesto nemocnice vyzvala k dodržování několika základních pravidel, která mají šíření nemoci omezit. Především nemají lidé chodit na návštěvy, pokud mají sami příznaky respiračního onemocnění.

Celorepublikový průměr je 1684 nemocných na 100.000 obyvatel, což je o čtyři procenta méně oproti předchozímu týdnu. Nejvíc nemocných má Liberecký kraj, kde je je na 100.000 obyvatel 2091 nemocných.