Dva muži na Vysočině vykrádali trafiky. Škoda činí milion korun

Vykradená trafika, Vysočina
Vykradená trafika, Vysočina

Škody skoro za milion korun způsobila dvojice zlodějů opakovanými vloupáními do trafik na Vysočině.

Muži podle policie vykradli prodejny v Jemnici na Třebíčsku a Humpolci na Pelhřimovsku. Do humpolecké trafiky se dokonce jen pár dní po prvním vloupání vrátili, a vykradli ji znovu.

Policisté obvinili z vloupání dvojici mužů ve věku 18 a 39 let, kterým tak hrozí až osm let vězení, oznámila v tiskové zprávě mluvčí policie Stanislava Miláčková. Jeden z mužů už byl několikrát trestán, soud ho poslal do vazby.

Obvinění podle policie nejprve v polovině listopadu v prodejně v Jemnici poškodili vchodové dveře a z prodejny odnesli zejména tabákové výrobky za více než 90.000 korun. O dva dny později totéž zopakovali v trafice v Humpolci. „Odtud si odnesli mimo jiné cigarety, celá balení tabáku, tabatěrky, baličky a drtičky tabáku, náplně do elektronických cigaret, ale také telefonní dobíjecí kupóny, SIM karty a finanční hotovost. Celkem si odnesli zboží v hodnotě přes 500.000 korun,“ uvedla mluvčí.

Vykradená trafika, Vysočina

Do stejné prodejny se navíc dvojice podle policie vrátila za necelý týden a odnesla zboží za dalších asi 250.000 korun.

Muže zadrželi pelhřimovští kriminalisté. Mladší z obviněných je z Brněnska. Starší je recidivista z Uherskohradišťska, který byl odsouzen naposledy loni v červenci k osmiměsíčnímu vězení.