Dukla Jihlava je v extralize. Zápas s Karlovými Vary skončil po 60 minutách nerozhodně

21. duben 2017
Zprávy z

Utkání ještě neskončilo, nebývalá radost ale zaplavila celý Horácký zimní stadion. Jihlavská Dukla totiž postoupila z baráže do extraligy. Z dnešního duelu s Energií Karlovy Vary jí stačil pouze bod a toho dosáhla díky nerozhodnému výsledku po normální hrací době.

Postupová matematika byla jasná – Dukle stačil jediný bod k definitivnímu postupu.

Zápas skončil hned na začátku prodloužení, v čase 60:43 vstřelil karlovarský hráč Dávid Gríger gól, kterým ukončil zápas. Na postupu Dukly se nic nemění, Karlovy Vary, které hrály v poslední sezóně extraligu tam mohou zůstat, ale jen za určitých podmínek.

Dnešní zápas se od začátku vyvíjel bez větších překvapení. Karlovy Vary se ujaly vedení v 18. minutě zásluhou Matěje Zdražila. Hned po přestávce Dukla, tlačená vyprodanými ochozy, vyrovnala, trefil se Tomáš Čachotský.

V 27. minutě po chybě jihlavské obrany zůstal před gólmanem Svobodou sám Dávid Gríger a nedal domácím šanci – 1:2.

V 39. minutě Dukla zásluhou Jiřího Říhy vyrovnala. Od modré čáry prostřelil až do sítě.

V závěru zápasu hrála Energie v početní převaze, ani to ji ale k vítězství v normálním hracím čase nepomohlo a Dukla a její fanoušci se mohli začít radovat. Po dvanácti letech se bude v Jihlavě hrát extraliga ledního hokeje.

autoři: mik , jak