Dokud jsou děti z domovů malé, každého zajímají. Když jsou v pubertě, už tolik ne

7. březen 2019

Pomoc dětem, které odcházejí z dětských domovů. To je náplň každodenní práce pro lidi ze spolku Mimo domov.

Hela Dvořáková pozvala do Dobrého dopoledne Martina Prášilovou a Romana Hrůzu.

„Spolek Mimo domov vznikl tuším v roce 2007. Tehdy jsme byli osloveni jedním naším kamarádem, že by chtěl udělat koncert pro děti z dětských domovů. Měli jsme nějaké zkušenosti, spolupráci s jinou organizací, a když se akce povedla, tak jsme si řekli, že si založíme vlastní. Tak vznikl spolek Mimo domov,“ řekla ve vysílání koordinátorka Martina Prášilová.

Moment odchodu

Dokud jsou děti malé, pokračuje Martina Prášilová, každého zajímají. „Lidé jsou plní soucitu. Jak pak se ale děti dostanou do puberty, zájem se sníží,“ tvrdí.

Organizace Mimo domov nabízí, dle svého memoranda, komplexní nabídku služeb pro děti, které odcházejí z dětských domovů. „Mívají problémy se zapojením do společnosti, nemají kde bydlet. Snažíme se jim sehnat, zprostředkovat odpovídající bydlení. Pomáháme jim také ve chvílích, kdy mají problémy. A ty naše myšlenky jsou dobře přijímány,“ dodal PR manažer Roman Hrůza.

Celý rozhovor si poslechněte v přiloženém audiu.

Spustit audio

Nejposlouchanější

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Přijměte pozvání na úsměvný doušek moudré člověčiny.

František Novotný, moderátor

setkani_2100x1400.jpg

Setkání s Karlem Čapkem

Koupit

Literární fikce, pokus přiblížit literární nadsázkou spisovatele, filozofa, ale hlavně člověka Karla Čapka trochu jinou formou.