Do zprivatizovaných bytovek ve Žďáru zatéká
Do sklepů několika domů ve Žďáru nad Sázavou zatéká voda. Domy si jejich současní majitelé koupili od města v privatizaci. Na problémy se spodní vodou upozorňuje geologický průzkum ze šedesátých let, řešením se ale dosud nikdo nezabýval. Noví vlastníci se proto ozvali na městský úřad s žádostí o pomoc.
Podobné problémy se objevily v mnoha dalších domech, které spravují realitní kanceláře. Voda do sklepů zřejmě prosakuje ze zhroucených padesát let starých drenáží. Letos dá město do průzkumu kolem tří set tisíc korun, nová kanalizace a drenáže by měly vodu od domů odvádět nejpozději v roce 2007.
Nejposlouchanější
Zprávy z iROZHLAS.cz
-
Netuka: 20 pilulek pro longevity? Mozku pomáhají základní věci: spánek, sport, učení i sociální interakce
-
Slovensko-maďarské vztahy jsou tak špatné, že se už mohou jen zlepšovat, říká hungarista Blažek
-
Čas pro sebe naráží na předsudky. Koníčky jsou ale investice do vztahu i sebe sama, míní psycholog
-
Doba u obrazovek se propisuje do vývoje mozku. Více než pět hodin ho ničí, upozorňuje Komárek