Čtvrteční Noční linka: Můj život jako film, můj život jako kniha

16. září 2021

Možná vás už to taky napadlo - čtete knihu (nebo se díváte na film, sledujete divadelní představení) a najednou vám bleskne hlavou “..tohle přece znám! To je jako v mém životě!”.

Pokud tomu tak je, bude zajímavé poslechnout si jak tu zkrácenou verzi, tedy jen zkratkovitý slogan “...Můj život je jako dobrodružství Robinsona Crusoe” (například), ale i samotné vysvětlení, proč je váš životní příběh příběhem Romea a Julie (také například).

Dá se o vašem životě říct, že by mohl být předlohou filmu, dramatu, knihy? Jestliže ano, budete to moci sdělit dnešní Noční lince s Borkem Kapitančikem.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.