Čtvrteční Noční linka: Místo vašemu srdci nejbližší

12. srpen 2021

Kam se uchýlíte, když už jste bez energie a říkáte si, že takhle to nemůže jít dál? Kde a čím si dobíjíte baterky? Existuje například místo, které máte rádi, kam zamíříte, když vám není do zpěvu? Je to nějaká činnost, která vám dokáže zvednout náladu? Případně, je někdo, kdo vás dokáže rozveselit, nalít vám optimismus do žil?

Mému srdci je velmi blízká obec Peruc, tamní zámek, Oldřichův starodávný dub a Boženina studánka. Jezdili jsme tam s rodinou už od mého dětství, vždy mi tam bylo dobře.

Nebo určitě znáte, že se stačí zabořit do kočičí či psí srsti a hned je vám na duši lépe. Případně jít na procházku se svým čtyřnohým přítelem, a jak chmury přišly, tak zase odejdou.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.