Citrón květinové vazbě sluší. Zkuste si vyrobit jednoduchou citrónovou vázičku

10. srpen 2021
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Florista Petr Kopáč s citronovou dekorací

Napadlo by vás přidat citrón do letní květinové vazby? Známý český florista Petr Kopáč takový nápad měl. Do studia přinesl svěží letní žlutobílou dekoraci, ve které byly zakomponované i citróny.

„Do letní kytice se dá zakomponovat i jiné pestrobarevné ovoce. Je to lepší, než už trochu okoukané klobásy. Zkuste  citróny. V kombinaci s bílými a žlutými květy krásně osvěží letní domácnost,“ říká florista Petr Kopáč.

Čtěte také

A jak na to? Potřebujete celé citróny, které rozpůlíte a každou půlku zabalíte do potravinové fólie a napíchnete na špejli. Ta nahradí stonek, půlka citrónu je květ. A pak už vybíráte do vazby další květiny.

„Já jsem vybral to, co jsem ráno uviděl na zahradě. Vidíte, že jeto kulatá kytice, ve které mám třezalku, nevěstin závoj, heřmánek, třapatku a bílou hortenzii. 

Vydlabaný citrón poslouží jako vázička

Za takovou žlutobílou výzdobu osvěženou citróny by se rozhodně nemuseli stydět organizátoři letní party, a vyjímala by se i na svatbě.

„Žlutá a bílá, to jsou krásné barevné kombinace. A když by nevěsta byla odvážná, klidně i s těmi citróny. K tomu mám ještě další citrónovou vychytávku,“ láká ke kreativitě florista. 

Vyrobte si malé vázičky z citrónu. Stačí spodek a vršek citrónu seříznout a vydlabat. Dovnitř vložit kousek aranžovací hmoty a napíchat stejné druhy květin, které jsou ve velké kytici. 

A proč je citrón zabalený do potravinové fólie? Je to proto, že ovoce a zelenina nedělá dobře květinám. Produkuje totiž plyn etylen, který květinám škodí. Proto vám kytky povadnou, když je v dobré vůli dáte na noc do sklepa, kde máte uskladněná jablka nebo brambory.

Spustit audio

Související