Cestovní pojištění se nově vztahuje i na covid-19

18. červen 2020
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Dovolená u moře je letos nejistá. Cestovní kanceláře nabízejí vrácení peněz, nebo voucher na další zájezd.

Cestovní agentury, které žijí z provizí zájezdu, mají za sebou kruté jaro. Koronavirus jim doslova přeškrtal všechny plány.

„Pan Prymula řekl, že budou dva roky uzavřené hranice. To způsobilo obrovské vlny rušení zájezdů. Bylo to špatné,“ řekla v Dobrém dopoledni majitelka cestovní agentury Ilona Gregorová.

Spousta lidí svůj zájezd skutečně zrušila a často museli uhradit tzv. storno poplatek. „Všem jsem říkala: nerušte to, vydržte, konec světa nebude. Ti, kdo vydrželi, tak teď se těší na dovolenou. Chodí také lidé, kteří svou dovolenou zrušili a říkají, že by někam jeli.“

Pojištění

Samozřejmostí všech zodpovědných cestovatelů je cestovní pojištění. Z pojištění se kryjí případné náklady spojené s úrazem, ošetřením zubů a také smrti.

„Pojišťovny se přizpůsobily a zařadily do svých programů i covid-19. Znamená to, že když vám končí dovolená třeba 18. a vy budete muset být nadále v nemocnici, pojišťovna to stále hradí.“

Celý rozhovor si poslechněte v přiloženém audiu.

autor: Hela Dvořáková | zdroj: Český rozhlas
Spustit audio

Související