Ceny pohonných hmot na Vysočině za týden klesly o haléře

Ceny benzínu, Třebíčsko

Čerpací stanice na Vysočině zlevnily. Ceny benzínu i nafty klesly o haléře. Jinde v Česku, mimo Prahu, jsou ještě nižší.

V posledním týdnu benzin Natural 95 zlevnil v průměru o pět haléřů na 31,09 koruny za litr a nafta o osm haléřů na 31,62 koruny.

Průměrná cena benzinu v ČR byla ve středu 30,55 koruny a nafty 30,99 koruny. Vyplývá to z aktuálních dat společnosti CCS, která ceny sleduje.

Pokles od loňského listopadu

Ceny paliv na Vysočině klesají od loňského listopadu. V porovnání se začátkem tohoto roku jsou teď v případě benzinu i nafty nižší o více než 1,10 koruny.

Rozdíly v jednotlivých okresech

Velké rozdíly jsou ale mezi okresy tohoto kraje. Zatímco na nejdražším Žďársku platí řidiči za litr naturalu 32,10 koruny, na Třebíčsku už jeho cena klesla na 29,60 koruny. Nafta stojí na Žďársku průměrně 32,58 koruny, v okrese Třebíč jen 30,51 koruny.

Nejdražší je Praha

V Česku jsou nejdražší pohonné hmoty v Praze, kde se litr naturalu prodává za 31,67 koruny a nafta za 31,95 koruny. V krajích sousedících s Vysočinou jsou ceny nejnižší na jihu Čech a v Pardubickém kraji, kde litr naturalu shodně stojí okolo 30 korun a stejné množství nafty zhruba 30,40 koruny.

V Jihomoravském kraji stojí v porovnání s Vysočinou benzin o 21 haléřů méně, ve Středočeském kraji jen o čtyři haléře. Nafta je na jihu Moravy, stejně jako ve středních Čechách, oproti Vysočině levnější v průměru o 23 haléřů.