Bobkový list je učiněný zázrak a nepatří jenom do polévky. Má totiž léčivé účinky

Vavřín, chcete-li bobkový list, se v české kuchyni používá už stovky let a dodnes je nezastupitelný. Přidává se čerstvý nebo sušený do polévek, omáček, k pečeným i dušeným masům.

Nejen, že jídlům dodává specifickou chuť a vůni, ale jeho používání má také velmi dobrý vliv na naše zdraví. Snižuje hladinu cukru v krvi, čistí játra, mírní otoky, pomáhá při nechutenství a podporuje trávení.

Můžete z něj také uvařit čaj proti kašli nebo ho vylouhovat v teplém oleji a mazat s ním bolavé klouby. Bobkový list je zkrátka další z dlouhé řady bylinek, bez kterých se naše babičky neobešly. A my jsme na ni naštěstí nezapomněli.

autor: Iva Hüttnerová
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová