Bikerky ukazují na Pražských schodech odvahu. A těší se do Nového Města na Moravě

19. květen 2017
Zprávy

Cyklistika někdy vyžaduje notnou dávku odvahy. Třeba jako když si řeknete, že si zazávodíte na Zámeckých schodech přímo v centru Prahy. Ačkoliv se tam exhibice jela už po čtyřiadvacáté, bikerky platí na této trati pořád za trochu exotická stvoření.

Teprve podruhé drandily po zámeckých schodech Pražského Hradu na horských kolech ženy. Ano, bikerky i náročné pasáže v pohodě zvládly a vítězka, maličká Švýcarka Corina Gantenbeinová, se jen zasmála, když jí reportér Českého rozhlasu Tomáš Kohout řekl, že je docela statečná holka.

„Ne, nebála jsem se. Tohle docela dost trénujeme, takže to není zas tak zvláštní. Je to výjimečné tím, že chodů je opravdu hodně. Ale docela jsem si na nich věřila,“ smála se vítězka exhibice Pražské schody Švýcarka Corina Gantenbeinová.

A mezi muži kupodivu teprve podruhé na schodech triumfoval Jaroslav Kulhavý. „Ty Pražské schody jsou před Novým Městem, ale člověk nikdy nechce riskovat ať už na trati, tak samozřejmě ten trénink musí uzpůsobit, takže to každý rok nejede stejně. Někdy mi ti kluci prostě tady odjedou. Každopádně je super, že jsem tady po delší době zase dokázal vyhrát a ukázal se specifickému publiku, které tady každoročně je.“

A kdyby jenom publikum, nikde jinde na světě bikerům nehraje při vyhlašování fanfáry Hudba Hradní stráže. Což nic nemění na tom, že mají opravdu upřímně rádi další destinaci, kam se právě přesouvají na závody Světového poháru. Ano, Vysočina je mezi sportovci také vyhlášená.

autor: kyk
Spustit audio