Mozková mrtvice nemusí zanechat žádné následky

21. duben 2015

Člověk, který prodělá mozkovou mrtvici, zpravidla skončí s nějakým trvalým postižením. Podle chiropraktika Vinci László se tomu dá předcházet. „Dle čínské medicíny se touto metodou dá zachránit velké množství životů,“ říká László.

„V případě, že jste u člověka, který právě prodělal mozkovou mrtvici, vezměte sterilní jehlu a píchněte do každého bříška prstu tak, aby se vyronila kapka krve. Do všech deseti prstů. Chvíli počkáte a píchnete do ušních lalůčků. Zase tak, aby se po každém vpichu objevila kapka krve. Zavoláte lékaře, který pacienta odveze do nemocnice, tam se stabilizuje a druhý den odchází v pořádku domů.“

Proti paradentóze žvýkání, proti cystám v prsou u žen cvičení

Zajímavý recept nabízí i k boji proti paradentóze: „Při pobytu v Tibetu jsem se dozvěděl, že je dobré žvýkat větvičky ořešáku. Zhruba jednou až dvakrát týdně.“ Také nádorům v prsech lze podle chiropraktika předcházet. „Žena si vezme prsa do ruky, pravou rukou točí proti, levou po směru hodinových ručiček. Je důležité toto provést minimálně šestatřicetkrát – nebo násobky tohoto čísla. Do pětinásobku se jedná o preventivní opatření. Nad pětinásobek už je to léčebné opatření. Pokud prohodí směr otáčení, tak toto napomáhá ke zvětšení prsů. Toto cvičení je vhodné dělat každý den.“

Nejčastěji nás trápí páteř a ramena

V každodenním shonu nás tu a tam bolí páteř a ramena. I na to existuje recept. „Hodně často se jedná o páteř a ramenní kloub, který trpí syndromem zamrzlého ramene. Injekce nezabírají, přitom stačí uvolnit vazy a lidé jsou překvapení, že během jedné či dvou terapií bolest odchází,“ dodává Vinci László.

autor: Joža Kolář
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.